L'actone
YENİ ÜYE KUPONU

29.06.2020

Cilt Bakıma Giriş 101: Doğru Cilt BakımSon yıllarda çoğu, işin uzmanı olmayan merdiven altı işletmeler tarafından piyasaya çıkartılan cilt bakım ürünleri veya uygulamaların gittikçe artması ve birçoğunun fayda göstermemesi hatta zarar vermesi insanların kafasını oldukça karıştırdı. Ayrıca cilt tiplerine göre ayrılan bakım uygulamalarının da tek başına yeterli olmaması cilt bakımında yeni arayışları da beraberinde getirdi. Peki doğru cilt bakımı nasıl olmalı? Hangi sırayla yapılmalı? İşte cevabı!

Cilt Temizliği: Cilt bakımı temizlikle başlar. Yüz ölü deriden arındırılır ve nefes alması sağlanır. Temiz cildin üzerine diğer malzemeler uygulanır. Bunun için dilerseniz temizleme jeli, gül suyu dilerseniz de L’actone’un Lavanta Yüz Spreyini kullanabilirsiniz. Yüzünüzü iyice temizledikten sonra diğer maddeleri uygulamalara geçebilirsiniz.

Serum Uygulamaları: Cilt serumları sadece kırışıkları gizlemek veya önlemek için kullanılmaz. Cildin dışarıdan alamadığı vitaminleri takviye etmek için de kullanılır. L’actone C Vitamini Serum ile cildin onarılmasını sağlayabilir, L’actone E Vitamini Serum sayesinde de cildinizi canlandırabilirsiniz.

Göz Çevresi Bakımı: Göz çevresindeki kırışıklıkları halk arasındaki deyimiyle kaz ayaklarının oluşumunun önüne geçmek ve yorgun görünümü azaltmak için göz çevresi kremi ya da dilerseniz serum kullanabilirsiniz. L’actone’un göz çevresi için özel olarak hazırladığı L'actone Eye Area Oil göz çevresine bakım yapar, yorgun görünümü azaltır, enerji vererek canlanmasına yardımcı olur.

Nemlendirici: Nemlendiricilerin görevi cildi nemlendirerek hücrelerin yenilenmesini sağlamak ve dışarıya karşı dayanıklılıklarını arttırmaktır. Düzenli kullanılan nemlendirici sayesinde cilt kurumaz, yumuşak bir dokuya sahip olur.

Güneş Kremi: Cilt her ne kadar güneşten vitamin alsa da güneşteki ultraviyole ışınlar yüzünden zarar görür. Bunun önüne geçmek için güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanın. Böylece cildinizi korur ve fazla güneşe maruz kaldığınız zaman zarar görmesini engellersiniz.